Blog

Danışanlarınızla Bir Araya Gelmeye Devam Edin: Canlı Birebir Görüşme Uygulaması

Son yıllarda teknoloji alanında kaydedilen gelişmeler günlük yaşamı olduğu kadar iş yaşamını da olumlu yönde etkiledi. Dijitalleşme sürecinin sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen pek çok iş kolu şirket politikalarında ve stratejilerinde teknolojiye daha çok yer vermeye başladılar. İnternetin sağladığı imkanlardan yararlananları üstelik birçok da avantaj bekliyor. Zamandan tasarruf, iş gücünden tasarruf, maliyetten tasarruf bunlardan bazılarıdır.

EvdeLIVE Yaygınlaşmaya Devam Ediyor!

Çağın dijitalleşmesi teknoloji şirketlerinin gelişimi şeklinde yaşamımıza yansıyor. Özellikle son dönemde dünya ve Türkiye’de yaşanan COVID-19 salgını sebebiyle ülkemizde okullarda örgün eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildi. Bu durumda özel eğitim kurumları öğrencilerinin evde olduğu bugünlerde online uzaktan eğitim platformlarıyla onları desteklemeye başladılar.

EvdeLIVE Hangi Sektörler Tarafından Kullanılıyor?

Bunlardan biri olan EvdeLIVE eğitim kurumlarına ve şirketlere destek sağlamaya başladı. EvdeLIVE online toplantı platformu, eğitim kurumları ve şirketler tarafından tercih edilen sistemler arasındaki yerini giderek sağlamlaştırıyor. Online birebir ya da sınıf halinde ders verilmesi, şirket toplantıları, konferans düzenlenmesi gibi amaçlarla kullanılan EvdeLIVE ayrıca psikologlar, eğitim koçluğu ve yaşam koçluğu desteği verenler de bu platformdan danışanlarıyla online görüşebiliyorlar. Bu kişiler online canlı birebir görüşme yaparak danışanlarına eğitimler verebiliyorlar, sorunlarını dinleyerek çözümler üretebiliyorlar.

EvdeLIVE ile Danışanlarınızla İletişimde Kalın!

EvdeLIVE korona virüs önlemleri kapsamında evde kalan ve psikoloğuyla, yaşam koçuyla, eğitim koçuyla görüşmeye gidemeyenleri bir araya getiriyor. Yaşamı kolaylaştıran uzaktan bağlantı programı EvdeLIVE psikolog – danışan ilişkilerini online ortama taşıyor.

Kurumsal çözüm sayfamızı ziyaret ederek hangi amaçlar için EvdeLIVE kullanılabileceğinize göz atabilirsiniz.

Danışanlarıyla canlı görüşme yaparak bir araya gelenler sadece psikologlar da değil… Yaşam koçları, eğitim koçları, kariyer koçluğu, sağlıklı yaşam ve zayıflama koçları ve terapistler de bireysel ve kurumsal eğitimlerine EvdeLIVE sayesinde devam edebiliyorlar.

Bu sistemi kullanacak olanların eski danışanlarıyla görüşmesinin yanı sıra yeni danışanlarla tanışma şansı da bulunur. EvdeLIVE danışanların bulunması konusunda bir misyon üstlenmez. Ancak danışan sayısını artırmak isteyenler online hizmet verebildiklerini belirtmek suretiyle çeşitli platformlarda kendi tanıtımlarını yapabilir, çeşitli etkenlerle bir psikologla veya yaşam koçuyla yüz yüze görüşemeyen kişilere ulaşabilirler.

EvdeLIVE ile Canlı Birebir Görüşme Nasıl Yapılır?

EvdeLIVE uzaktan bağlantı kurulabilmesine uygun ortamı hazırlayan ve yazılım desteğiyle online görüşmelerinizin en verimli şekilde geçmesine imkân veren bir platformdur. Danışanlarıyla görüşme yapmak isteyen psikologlar ve koçluk eğitimi veren eğitmenler kolay bir şekilde bu uygulamadan faydalanabilirler.

Online görüntülü ve sesli konuşma yapılabilen bu sisteme öncelikle abone olmak gerekir. Abonelik, korona virüs salgını olması sebebiyle bir süreliğine ücretsizdir. Abone olduktan sonra danışanlarına EvdeLIVE platformunun web adresini veren ve giriş yapabilmesi için bilgilendirmede bulunmanız yeterli!

EvdeLIVE sisteminin kullanımı da kolaydır. Giriş yapan psikolog ve eğitmenler online oda açarak birebir canlı görüşme yapabilirler. Bu odalardan video ve yazılı doküman paylaşımı da mümkündür. Danışanlarıyla görüşmek isteyenler sisteme bilgisayarlardan, tabletlerden ve cep telefonlarından bağlantı gerçekleştirirler.

Online koçluk ve online psikolog gibi talepleri olan danışanların bu taleplerini hem görerek hem de konuşarak gerçekleştirebilenler online olarak desteklerine devam etmiş oluyorlar.

Danışanlarınızla EvdeLIVE ile Birebir Görüşmenin Avantajları

EvdeLIVE sistemini kullanarak danışanlarıyla online birebir görüşme veya grup görüşmesi yapan koçların ve psikologların bazı avantajları vardır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Korona virüs salgını döneminde hizmet veren – danışan arasındaki irtibatın kopmamasını sağlar.
  • Evden çalışan ve koçluk eğitimi verenleri ofis ortamında çalışmanın getirdiği birçok maliyetten kurtarır.
  • Yüz yüze görüşme gerçekleştirilen danışanlar şehir dışına gittiğinde de onlara psikolojik destek verilmesine imkân verir.
  • Evden çıkamamak gibi psikolojik sorunu olan hastalara yardımcı olunabilir.
  • Danışanların zamansızlık ve trafik gibi sıkıntılardan dolayı psikoloğa gidememe sorununa çözüm olur.
  • EvdeLIVE eğitim odalarında yapılan görüşmelerin video kaydı alınabildiğinden daha sonra danışanlar hakkında kaynak olarak kullanılabilir. Aynı kaydı danışanlar da alabilir ve süreci takip edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir