Blog

Eğitim Kurumları için: Evden Ders Nasıl Yapılır? EvdeLIVE Nasıl Kullanılır?

Dijital çağda olmamız tüm sektörlerin teknolojiden olabildiğince fazla yararlanmaya yönlendiriyor. Son dönemlerde Türkiye’de de devam eden korona virüs salgını şirket çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirirken okulların uzaktan eğitime geçmesiyle eğitim kurumları da online ders programlarını tercih eder oldu. Hal böyle olunca; online ders programları da artmaya başladı. Bu platformlardan biri olan EvdeLIVE de bu süreçte ses getirmeye başladı. Son teknoloji özellikler ve araçlarla donatılmış uzaktan eğitim platformu EvdeLIVE her geçen gün daha çok tercih edilmeye ve abone sayısını artırmaya devam ediyor.

Uzaktan Eğitim Platformlarına Büyük İlgi!

Uzaktan eğitim platformlarının son dönemde daha çok kullanılmasında her ne kadar korona virüs salgının da büyük etkisi olsa da bu platformlarda elde edilen alışkanlıklar, bundan sonraki dönemler için kalıcı olacaklar. Salgının başında tüm sektörler işlerinin aksayacağından endişe etmeye başlamışken imdada yetişen bu platformların sağladığı avantajlar kısa sürede fark edildi. Şirketler evden çalışma sistemine yönelmeye başladı. Uzaktan bağlantıyla toplantılar düzenlenmeye başlandı. Bu sayede işlerin aksaması bir nebze de olsa önlenmiş oldu. Aynı dönemde okulların eve taşınması uzaktan eğitim platformlarına olan ilgiyi de artırdı.

EvdeLIVE eğitim kurumları ve eğitmenler için evdeki öğrencilere ders yaptırma olanağı sunuyor olmasından dolayı en çok tercih edilen online eğitim programları arasındaki yerini aldı.

EvdeLIVE Hangi Avantajları Sunar?

EvdeLIVE uzaktan eğitim sistemini kullanan öğrencilere özel ders olanağı sağlayan eğitim kurumları ve eğitmenlerin dikkatini çekmeye başardı. Bunun nedenleri sistemin kullanıcı dostu olması, aboneliğin korona virüs salgını sürecinde olmamızdan dolayı bir süreliğine ücretsiz olması şeklinde sıralanabilir. Sisteme abone olan kullanıcıların sınırsız sayıda ders odası açabiliyor olmaları da sistemi cazip kılan bir diğer etken olarak göze çarpıyor. Sistem sadece özel ders veren öğretmenler ve eğitim kurumlarına değil, daha birçok sektöre online konferans, bilgi aktarımı, katılımcılara video izletme ve toplantıların videosunun kaydedilmesi gibi önemli avantajlar sunuyor.

EvdeLIVE ile Evden Ders Nasıl Yapılır?

EvdeLIVE erişimi masaüstü bilgisayarların yanı sıra tablet ve cep telefonu gibi mobil cihazlardan da sağlanıyor. İnternet erişimi olan tüm cihazlar için EvdeLIVE’in tüm özellikleri kullanılabilir durumdadır. Ancak online eğitimlerden daha yüksek verim alınabilmesi ve pratik reaksiyon gösterilebilmesi için bilgisayarlardan giriş yapılması önerilir.

Profesyonel bir şekilde öğrencilerine uzaktan ders vermek isteyen eğitim kurumları çizim ekranından yararlanabilirler. EvdeLIVE eğitimcilere video paylaşımı, çizim yapma ve yazı yazma olanağı da sağlar. Böylece öğrenciler kendileriyle paylaşılan enstrümanlar sayesinde birebir ders yapmakla aynı verimi alabilirler. Online derslere başlamadan önce eğitimcilerin bazı dökümanları hazır bulundurması gerekir. Öğrencilerle paylaşılacakların PDF ve benzeri formatlarda hazır hale getirilmesi ve ekran paylaşımı yapılması öğrencilerin derse ilgi ve katılımlarını artıracaktır.

Eğitim veren öğretmenlerin EvdeLIVE üzerinden verdikleri derslerde interaktif beyaz tahta aracı sayesinde yazı, çizim, yakınlaştırma ve vurgulama yapma imkanları da vardır. Bu sayede Matematik, Fen Bilgisi, Fizik, Kimya, biyoloji gibi uygulamalı derslerin anlatımı çok daha kolay hale gelir.

Platformu ilk kez kullanacakların bilgisayarın kamerasının ve mikrofonunun çalıştığından emin olması gerekir.

Uzaktan eğitim platformunda dersler, fiziki sınıflarda anlatılır gibi anlatıldıktan sonra yapılan belge paylaşımları, tahtadaki anlatımlar ile pekiştirilerek devam ettirilebilir.

EvdeLIVE Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl Kullanılır?

EvdeLIVE uzaktan eğitim sistemi kullanmak hayli kolaydır. Öncelikle abone olunması gerekir. Daha sonra bir oda açılarak öğrencilerin bilgilendirilmesi ve odaya girişlerinin sağlanması derslere başlamak için yeterli oluyor.

Web tabanlı bir uygulama olan EvdeLIVE kullanımı için bir dosya veya uygulama indirmeye gerek yoktur. Platforma giriş herhangi bir ilave kuruluma gerek olmadan yapılır. Platformun bağlantısının paylaşımı yapılarak katılımcıların kolaylıkla giriş yapması sağlanabilir. Edebiyat, Türkçe, Coğrafya ve Tarihi gibi sözel dersler için de kullanılan EvdeLIVE, yabancı dil online derslerinde tercih edilen platformlardandır.

EvdeLIVE kullanacak olanlar için gerekenler:

  • Bağlantının sağlanacağı cihaz (Tüm akıllı cihazlar)
  • Mikrofon (Tüm akıllı cihazlarda mikrofon cihaz içerisinde yer almaktadır.)
  • Web kamerası (Tüm akıllı cihazlarda kamera cihaz içerisinde yer almaktadır.)
  • Öğrencilerle paylaşılacak olan enstrümanlar

Eğitim kurumunuza özel sınıfların oluşturulması ve öğrencilerinizin toplu bir şekilde aktivite edilmesi için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir