Blog

Öğrencilerinizle Etkileşime Geçin: Beyaz Tahta Eşliğinde Online Ders

Online eğitim platformları özel ders veren öğretmenler ve özel eğitim kurumları tarafından özellikle son yıllarda çok kullanılmaya başlandı. Uzaktan eğitim programlarını tercih edenler sadece eğitimciler ve öğrenciler değil. Son dönemlerde şirketlerin çalışanları için planladıkları eğitim programlarının büyük bir bölümü internet üzerinden gerçekleştiriliyor. EvdeLIVE uzaktan eğitim sistemi özel eğitim veren kurum ve öğretmenlere öğrencileriyle birebir ya da grup ders yapma olanağı sağlıyor. Ayrıca şirketler, psikologlar, yaşam, sağlık, kariyer ve eğitim koçluğu gibi eğitimler verenlerin EvdeLIVE platformunu kullanmalarından doğan pek çok avantajları vardır. Aynı avantajlar sistemden yararlanan tüm kullanıcılar için geçerlidir. Sistemin en önemli özelliklerinden biri beyaz tahtadır. Beyaz tahta interaktif bir araç olup öğretmenlerin işini kolaylaştırır.

Evde Live ile Evden Online Ders Avantajı

Bir süre önce dünyada başlayan korona virüs salgınının Türkiye’de de baş göstermesiyle okullarda eğitime ara verilerek uzaktan eğitim sistemine geçildi. Ülke genelinde uygulanan sosyal izolasyon kuralları gereği evde kalma durumunda olan herkes gibi öğrenciler de bir süredir evlerindeler. Bu durumda okula gidemeyen öğrencilerin müfredat derslerinden geri kalmamaları için online eğitim sistemi hayat geçirildi. Ayrıca bu dönemde özel derslerle öğrencilerin takviye edilmesi için online eğitim programları çok kullanılmaya başladı. EvdeLIVE de bu programlar içinde adından çok söz ettirenlerden biri oldu.

EvdeLIVE ile Online Eğitim Nasıl Verilir?

Uzaktan eğitim programı olan EvdeLIVE kullanarak öğrencilerine özel ders verecek olan öğretmenler sisteme abonelik için ücret ödemezler. Ücretsiz online eğitim verme imkânı kullanıcılara EvdeLIVE tarafından korona virüs salgını dönemi için bir süreliğine tanınır. Abonelik oluşturulduktan sonra öğretmenler, öğrencileri yönlendirerek sisteme girmelerini sağlarlar. İnternet sitesi üzerinden hizmet veren bir sistem olan EvdeLIVE sisteminde açılan eğitim odalarında buluşan öğretmen ve öğrenciler sesli ve görüntülü iletişime geçerler.

Sisteme bilgisayarlardan, tablet ve cep telefonlarından erişilebilir. EvdeLIVE özelliklerinden yararlanabilmek için hangi cihazdan erişim sağlandığı fark etmez. Bütün özellikler her cihaz için aktiftir. Ancak eğitimcilerin ve eğitim alanların bilgisayarlardan giriş yapması ekranın daha büyük olmasından dolayı tavsiye edilir. Büyük ekranlarda beyaz tahta aracı ile detaylandırılan dökümanlar daha rahat görülebilir.

EvdeLIVE Beyaz Tahta Özelliği Nedir?

Uzaktan eğitim verilerek eğitmenlerin, eğitim alanlarla bir araya gelmesini sağlayan EvdeLIVE pek çok özelliği ile online eğitim platformları arasında öne çıkar. Öğrencileriyle online iletişime geçerek görüntülü ve sesli eğitim verebilen öğretmenler, eğitimden önce bazı hazırlıklar yaparak bazı sunumlar ve dokümanlar hazırlarlar.

EvdeLIVE beyaz tahta özelliği kullanıldığından öğretmenlerin ek açıklamaları aynı anda öğrencilere yansır. Eğitimciler ayrıca beyaz tahtanın özellikleri sayesinde pek çok ek avantaja da sahiptir. Bu avantajlar ek bilgileri ve sunumları yakınlaştırabilme, vurgulama yapabilme, çizim yapabilme ve yazı yazabilmedir.

Öğrenciler beyaz tahtada gerçek zamanlı olarak görebildikleri ve takip ettikleri bilgiler ile kendilerini gerçek sınıf ortamında hissederler. Katılımcılara karşılıklı olarak daha iyi anlatma ve daha iyi anlama imkânı sağlayan beyaz tahta EvdeLIVE sisteminin öne çıkan özelliklerindendir. Beyaz tahta ile interaktif ders sunumları yapabilen öğretmenler, öğrencilerinin derslerin daha iyi kavrayabilmesine destek vermiş olurlar.

EvdeLIVE Online Ders Sırasında Hangi Avantajları Sağlar?

EvdeLIVE tarafından sunulan dijital platformda görüntülü ve sesli etkileşimle ders verme hizmetinin öğretmenlere ve öğrencilere sağladığı avantajlar aşağıdadır. Bu avantajlar şu şekilde belirtilebilir.

  • Ücretsiz abonelik
  • Kolay sınıf oluşturma
  • Öğrenci katılımlı sanal sınıflar
  • Sesli ve görüntülü iletişim
  • Beyaz tahta özelliği
  • İnteraktif ders sunumları
  • Sunumların öğrencilerle paylaşılabilmesi
  • Anlık soru – cevap etkileşimleri

EvdeLIVE kullanmayı tercih eden özel eğitim kurumları ve özel ders öğretmenleri yan yana gelmek için harcayacakları zamanı eğitim süresi olarak kullanırlar. Böylece trafik, toplu taşıma araçları veya özel araç kullanarak vakit kaybetmeden doğan motivasyon sorunu oradan kaldırılmış olur.

Ayrıca eğitimler için, eğitimi veren tarafa düşen maliyetlerde gözle görülür bir azalma olacağından ders ücretlerinde inisiyatife bağlı olarak indirim sağlayabilirler.

EvdeLIVE aracılığıyla öğretmenlerinden ders alma imkanı bulan öğrenciler kendi evlerinde, alışkın oldukları ders çalışma ortamlarında özel ders almanın keyfini yaşarlar. Böylece evlerinden farklı bir yere giderek ders almamış, dikkatleri dağılmamış ve motivasyonları da düşmemiş olur.

Diğer öne çıkan özelliklerimizi incelemek için sayfamızı ziyaret edin: https://www.evdelive.com/ozellikler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir